Turistika v Alpách - Totes Gebierge - hotel *** Huttersberg, turistická karta v ceně / č.3801 - CK Turista

Turistika v Alpách - Totes Gebierge - hotel *** Huttersberg, turistická karta v ceně / č.3801

č. 3801

Vysokohorská turistika a rekreace v Národním parku Gesäuse (vlastní sestra Dolomit) a nejsevernějším alpském masivu Totes Gebirge , (nejvyšší štít Großer Priel 2.515m). Ubytování v oblíbeném hotelu*** Huttersberg. Hotel leží pod kouzelnými štíty severních vápencových Alp mezi známými…

7 - denní zájezd země: Rakousko
autobusem polopenze 21.08.2023 cena od: 10 980
ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
strava: polopenzestrava: polopenze
doprava: autobusemdoprava: autobusem
Vysokohorská turistika a rekreace v Národním parku Gesäuse (vlastní sestra Dolomit) a nejsevernějším alpském masivu Totes Gebirge, (nejvyšší štít Großer Priel 2.515m). Ubytování v oblíbeném hotelu*** Huttersberg. Hotel leží pod kouzelnými štíty severních vápencových Alp mezi známými turistickými a horolezeckými středisky Hinterstoder a Wurzeralm (s velkolepým štítem Warscheneck 2.388m). V ceně zájezdu je turistická karta, díky níž má návštěvník zdarma mnoho turistických atraktivit (lanovky, soutěsky, bazény, muzea, místní autobusy aj.). Vždy je připraven také nenáročný „rekreační“ program a za dobrého počasí koupání!

TURISTICKÁ KARTA PYHRN - PRIEL
Skvělá karta pro turisty v ceně. Její držitel může zdarma využívat např.:

Kabinovou lanovku v Hinterstoderu, sedačkovou lanovku v Hinterstoderu, 2 lanovky ve Wurzeralmu, menší lanovku a bazén ve Windischgarstenu. Lanovky zdarma (nahoru a dolů) ušetří kolena i kapsu. Krytý bazén ve Spitalu, bazén v Hinterstoderu, rekreační jezero pod hotelem. Návštěva čarokrásné soutěsky Vogelgesang-Klamm. Muzea národního parku ve Windischgarstenu a Hinterstoderu. Další zajímavá muzea v okolí. Zdarma přeprava veřejnou dopravou (autobusy) v celé oblasti!
Slevy na další zajímavosti (letní sáňkařské dráhy, půjčování kol, vstupy atd.).

Nástupní místa: další nástupní místa + časy odjezdů ZDE

PROGRAM:

1. den: Odjezd v 0.05 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice přes Olomouc směrem Brno, Mikulov, Semmering (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Ráno příjezd na úpatí Národního parku Gesäuse, k horskému zámečku Kaiserau ve výšce 1.150m. Nad zámkem se rozkládají čarokrásné vápencové štíty. Především impozantní Admonter Kalbling (2.196m) je skutečným „regionálním Matterhornem“. Z parkoviště výstup k hojně navštěvované alpské chatě Klinke-Hütte (1.500m), která je východiskem horských, vysokohorských i horolezeckých túr. Možnost okruhu přes vrchol Lahngang (1.778m), salaš Wagenbänkalm (sýry), zpět k zámku. Velmi zdatní mohou vystoupit na zdánlivě nepřístupnou pyramidu Kalbling. Výstup vede přes sedlo a pak méně náročnou jižní stezkou na štít. Nedaleko další dostupný štít Sparafeld 2.247m. V případě velmi nepříznivého počasí „nouzová“ návštěva kouzelného městečka Admont s obdivuhodným benediktýnským klášterem. Odpoledne odjezd na ubytování a večeři v hotelu Huttersberg.
Následující dny:
Denně turistika a vysokohorská turistika v Totes Gebirge. Výjezdy naším autobusem, vždy výběr mezi náročnou a „standardní“ túrou. Také možnost nenáročné rekreační vycházky, návštěvy horských chat, koupališť, vodopádů, památek. Jednotlivé výjezdy v závislosti na počasí a jízdní době lanovek. Turisté mohou během zájezdu individuálně využít dopravu (s kartou zdarma) místními autobusy (vynechat některý náš výlet) a připravit si vlastní, třeba odpočinkově – poznávací program. Místní turistická karta nabízí tolik atraktivit, že je nelze během 6 dnů zhlédnout. V samotném okolí hotelu jsou nenáročné vycházkové trasy, romantické jezírko s koupáním, soutěsky, letovisko Windischgarsten apod.
2. den: Výjezd lanovkou na kouzelné vysokohorské plató Wurzeralm (1.400m). Středně náročný výstup kolem jezírka Brunnsteiner See na divoký vyhlídkový štít Rote Wand (1.872m), dále na chatu Dümlerhütte (1.500m) a zpět na Wurzeralm k lanovce. Možný také výjezd sedačkou na vyhlídku Frauenkar (1.860m). Jen pro zdatné a zkušené vysokohorské turisty výstup zajištěnou stezkou na nejmohutnější místní štít Warscheneck (2.388 m). Případně rekreační turistika pod skalami.
3. den: Výjezd lanovkami ve známém turistickém a lyžařském středisku Hinterstoder na vyhlídkovou plošinu s chatou Höss ve výšce 1.850m. Možné pokračování na předvrchol ve výšce 2.200m, případně dále náročnější zajištěnou stezkou až na štít Schröcken 2.281m a hřebenem na Hochmölbing (2.336m). Nebo nenáročný výstup na zajímavou skleněnou rozhlednu ve výšce 2.000m. Popřípadě rekreační turistika mezi horskými chatami.
4. den: Odpočinkovější kratší výjezd do známého turistického letoviska Windischgarsten. Parkování nedaleko centra u krásného koupaliště (vstup na kartu). Výjezd sedačkovou lanovkou (na kartu) na kopec Wurbauerkogel, návštěva muzea národního parku a skleněné vyhlídkové věže Panoramaturm. Prohlídka letoviska, náměstí, muzea, krátká túra údolím zpět do hotelu.
5. den: ýjezd do centra městečka Spital am Pyhrn – impozantní poutní chrám, muzeum vysokohorských výstupů, krásný krytý bazén Panoramabad (vše na kartu). Různé „varianty“ dle počasí a kondice. Standardně průstup nádhernou soutěskou s vodopády Dr. Vogelgesang-Klamm (na kartu) k vysokohorské chatě Bosruckhüßtte, případně až k chatě Rohrauerhaus pod monumentálním štítem Grosser Pyhrgas (2.244m). Dále okružní sestup k autobusu. Možnost koupání, nákupů, využití místních autobusů (jezdí na Wurzeralm, k jezerům i zpět k hotelu atd.).
6. den: Po snídani opuštění hotelu. Přejezd do Hinterstoderu. Možný výjezd lanovkami, případně túra k pramenům řeky Steyer, nebo v televizní anketě vyhodnocenému nejkrásnějšímu údolí Rakouska nad jezírkem Schiererweiher, případně k vodopádům Stromboding. Pro zdatné výjezd místním minibusem k chatě Baumschlagerreith a zde úžasný skalní vyhlídkový okruh Dolomitensteig (částečně zajištěný, lze absolvovat jen za sucha). Ty unavenější čeká v Hinterstoderu vycházková turistika, vyhřívaný venkovní bazén, muzeum horolezectví, kavárny a obchůdky. Odpoledne odjezd.
7. den: Po půlnoci příjezd do Ostravy
Turistiku v horách je nutno přizpůsobit aktuálním povětrnostním podmínkám.

Ubytování

 • POLOHA: Hotel*** Huttersberg: pěkný hotel nedaleko letoviska Windischgarsten, prakticky v centru masivu Totes Gebirge.
 • VYBAVENÍ: restaurace, recepce, menší bar, parkoviště, Wi-Fi ve společných prostorách
 • AKTIVITY: wellness centrum ( krásná sauna, parní lázezeň, infrasauna), romantická terasa s výhledem na štíty hor, menší venkovní bazén, velká místnost na stolní tenis (2 stoly, doporučujeme vlastní pálky a míčky). Pod hotelem rekreační jezírko s hezkou pláží (vstup na turistickou kartu). Výborný hotel pro turisty.
 • POKOJE: se sociálním zařízením sprcha/WC, sat TV, sejf, většina s balkónem.
  Dvoulůžkový pokoj - max. obsazenost 2 osoby
  Dvoulůžkový pokoj s 1 přistýlkou - max. obsazenost 3 osoby
  Dvoulůžkový pokoj se 2 přistýlkami - max. obsazenost 4 osoby
  Jednolůžkový pokoj - max. obsazenost 1 osoba
 • Stravování

  Polopenze:
 • snídaně formou bufetu
 • večeře výběr z menu (rakouské speciality, regionální kuchyně, vegetariánská kuchyně) plus salátový bufet
 • Doprava

  Autobusem
 • Odjezd v 0.05 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.
 • Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu.
 • Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace.
 • Možnost zakoupení místenky
 • V CENĚ

  • Doprava autobusem včetně výletů
  • 5x ubytování
  • 5 x polopenze
  • turistická karta PYHRN PRIEL
  • sauna, parní lázeň, stolní tenis
  • Vedoucí zájezdu
  • Pojištění CK proti úpadku
  • Garanční fond
  • DPH

  PŘÍPLATKY

  • místenka v autobuse (nepovinný příplatek) (příplatek: 150 Kč)
  • komplexní cestovní poj. včetně poj. storna "K5SN" (nepov. příplatek) / os. (příplatek: 441 Kč)

  SLEVY

  • sleva "first minute" při přihlášení do 15.4.2023 (viz. podmínky CK) (sleva: -200 Kč)
  Datum Dní/nocí D1L
  srpen 2023
  21.08.2023 (po) 7/5 10 98013 580 rezervovat

  Vysvětlivky

  • D: osoba v 2-lůžkovém pokoji (v některých možnost přistýlky) / os.
  • 1L: Osoba v 1-lůžkovém pokoji

  Další fotografie

  Turistické informace

  Výhody nabídky

  TOPlist