Turistika v Alpách, v nejjižnější části Rakouska s nejstálejším počasím. Korutany dělí jen necelých 140 km od Jaderského moře. Na severozápadní hranici se nachází nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner se svými 3.798 metry. A mezi tím nepřeberné množství ledovcových štítů, turisticky přístupných „dvoutisícovek“, divokých soutěsek a vodopádů. Při zdolávání alpských štítů Vám poslouží také takřka 20 lanových drah. V Korutanech najdete také 1.270 průzračných jezer. Díky jižní poloze dosahuje teplota vody ve velkých „údolních“ jezerech 27°C (např. Wörthersee, Faaker See) a sezóna „koupání“ zde trvá od června do září. Velkou atrakcí je také lodní doprava po největších jezerech a řece Drávě. Nechybějí zde tajuplné hrady, čarokrásné zámky, kouzelné krápníkové jeskyně a zábavní parky pro děti. Jednoduše řečeno, Korutany jsou jako stvořené pro turistu, který miluje hory, přírodu a památky.
Pokud máte chuť poznat tuto překrásnou oblast, připravili jsme pro Vás „turistické balíčky“, které Vám umožní se v Korutanech nejen za výhodnou cenu ubytovat, ale také navštívit a poznat co možná nejvíce turistických atrakcí. Součástí balíčku je Korutanská karta která je doslova k nezaplacení.
VILLACH A OKOLÍ – TURISTICKÉ BALÍČKY
VÝHODNÉ CENY PRO DĚTI
Villach leží prakticky ve středu Korutan. Je zde pěkné historické centrum, vyhlídková věž, automobilové muzeum, památky a termální lázně. A především pobyty s ubytováním v jeho okolí Vám umožní poznat velkou část Korutan bez mimořádně dlouhých přejezdů.
V rámci našeho turistického „balíčku“ obdržíte:
a) Ubytování dle Vámi vybrané kategorie
b) Korutanskou turistickou kartu - v rámci této karty máte zdarma:
- 14 vysokohorských lanových drah
- Plavbu parníky a motorovými loděmi po 5 kouzelných jezerech
- Návštěvu 15 otevřených i krytých koupališť
- Návštěvu 5 zoologických zahrad
- Návštěvu 50 muzei a několika hradů
- Návštěvu několika městských i horských rozhleden
- Návštěvu 2 čarokrásných jeskyní a 2 soutěsek
- Slevu na dalších 50 turistických atrakcí v Korutanech
PROGRAM POBYTU
Protože Korutany známe (vypravili jsme zde také několik autobusových zájezdů), nabízíme Vám námi vypracovaný program Vašeho výletu. Samozřejmě je možné jej libovolně upravit (vysokohorští turisté asi zůstanou déle v horách a vynechají některé „nížinné“ atrakce). Na všechny tučně označené zajímavosti platí Korutanská karta (jejich využití je pro Vás zdarma).
Prodloužený víkend:
1.den : Turisté z Moravy, kteří pojedou do Korutan přes Vídeň se mohou zastavit na známém turistickém středisku Semmering (horské sedlo, lázně, vysokohorská železnice). Turisté z Čech uvítají zastávku na sedle Obertauern (lyžařské a turistické středisko ve výši 1 700 m). Odpoledne příjezd na ubytování, vyzvednutí Korutanské karty platné na následující 3 dny.
2. den: Výlet do oblasti Vysokých Taurů. Výjezd úžasnou kolejovou lanovkou Reisseck do výše 2 200 m (jízda mimořádně prudce stoupající kolejovou lanovkou a následně průjezd tunelem je velkolepým zážitkem). Turistika s výhledy na „třítisícovky“. V poledne přejezd do města Spittal pod horou Goldeck, Výjezd lanovkou Goldeck do výše 2 000 m. Krátká hřebenová túra s výhledy na Alpy a Karavanky. Odpoledne plavba velkou výletní lodí po kouzelném jezeru Millstätersee (možnost koupání). V podvečer ve městě Spittal prohlídka největší modelové železnice v Rakousku (600 m kolejí) v zámku Porcia.
3. den: Ráno výjezd lanovkou na Gerlitzen do výše 1 900 m. Vycházka po vrcholu. Výhledy na největší jezera Korutan a Julské Alpy (Triglav). Následně přejezd do nádherného Villachu. Plavba velkou výletní lodí po řece Drávě. Výjezd na úžasnou vyhlídkovou věž Pyramidelkogel nad jezerem Wörthersee. Návštěva největšího rakouského Reptilzoo (hadi, krokodýli, pavouci) a menšího Dinoparku. Možnost návštěvy Minimundusu (zmenšeniny nejvýznamnějších staveb, lodí a vlaků světa (zde získáte s Korutanskou kartou 50% slevu na vstupné).
4. den: Ráno výjezd lanovkou do 2 100 m nad exkluzivními lázněmi Bad Kleinkirchheim. Kratší túra, návštěva nádherných termálních lázní. V poledne přejezd do okolí romantického podhorského městečka Gmünd. Návštěva dětského přírodního zábavního parku (visuté mosty, dětské městečko aj.), případně muzea vozů Porsche. Zakončení programu na vysokohorském sedle Katschberg. Výjezd lanovkou na vyhlídkový vrchol Aineck 2 200 m, nebo jízda turistickým vláčkem Tschu – Tschu Bahn údolím Pöllatal. V podvečer odjezd (na Moravu směr Semmering, Vídeň, do Čech směr Salzburg, Linec).
Týden v Korutanech:
1.den: Turisté z Moravy kteří pojedou do Korutan přes Vídeň se mohou zastavit na známém turistickém středisku Semmering (horské sedlo, lázně, vysokohorská železnice). Turisté z Čech uvítají zastávku na sedle Obertauern (lyžařské a turistické středisko ve výši 1 700 m). Odpoledne příjezd na ubytování, vyzvednutí Korutanské karty platné na následujících 5 dnů.
2. den: Výlet do oblasti Vysokých Taurů. Výjezd úžasnou kolejovou lanovkou Reisseck do výše 2 200 m (jízda mimořádně prudce stoupající kolejovou lanovkou a následně průjezd tunelem je velkolepým zážitkem). Turistika s výhledy na „třítisícovky“. Možnost výstupu na štít Reisseck 2 985 m. Odpoledne koupání ve vyhřívaném koupališti nedaleko údolní stanice lanovky. Přejezd na divokrásnou soutěsku Raggaschlucht (odvážně vedený visutý chodník mezi skalami a vodopády). V podvečer ve městě Spittal prohlídka největší modelové železnice v Rakousku (600 m kolejí !) v zámku Porcia.
3. den: Ráno výjezd lanovkou na Gerlitzen do výše 1 900 m. Turistika. Výhledy na největší jezera Korutan a Julské Alpy (Triglav). Následně přejezd do Villachu (vyhlídková věž, automobilové muzeum, výletní plavba pro řece Drávě). Odpoledne plavba lodí po podhorském jezeře Ossiacher See (možnost koupání).
4. den: Ráno přejezd do světoznámých lázní Bad Kleinkirchheim. Výjezd lanovkou na vyhlídku ve výšce 2 100 m. Nenáročná hřebenová túra. Možnost koupání v termálních lázních. Návštěva přírodní ZOO, muzea hřibů atd.
5. den: Ráno prohlídka do kouzelných lázní Velden na břehu jezera Wörthersee (největší korutanské jezero). Výstup na nejznámější korutanskou rozhlednu Pyramidenkogel. Prohlídka historického centra Klagenfurtu, výstup na vyhlídkovou věž. Návštěva největšího rakouského Reptilzoo (hadi, krokodýli, pavouci) a menšího Dinoparku. Možnost návštěvy Minimundusu (zmenšeniny nejvýznamnějších staveb, lodí a vlaků světa (zde získáte s Korutanskou kartou 50% slevu na vstupné).
6. den: Ráno výjezd lanovkou na vrchol Goldeck (2 142 m) nad městem Spittal. Krátká hřebenová túra s výhledy na Alpy a Karavanky (případně náročnější vysokohorský okruh). V poledne plavba lodí po kouzelném jezeru Millstäter See (možnost koupání). Odpoledne výjezd úžasnou vysokohorskou silnicí Malta-Hochalm-Strasse mezi vodopády a skalními stěnami k vysokohorskému jezeru. Po zpáteční cestě návštěva dětského přírodního zábavního parku (visuté mosty, dětské městečko aj.), nebo muzea vozů Porsche.
7. den: Návštěva fantastických jeskyní, jezer a muzeí (autobusové, vlakově, zbraní atd.) v jižní části Korutan (vše na kartu zdarma). Rekreace.
8. den: Odjezd z Korutan, odpočinek doma.
Ubytování
Gasthof** Kramer: pěkný gasthof ležící v letovisku Steindorf nedaleko břehu kouzelného jezera Ossiacher See. Lanovka na Gerlitzen je vzdálena něco přes 1 km. Je zde restaurace, menší bar, stolní tenis.
Standardně zařízené dvoulůžkové pokoje se sprchou/WC, částečně s balkónem, některé s možností přistýlky.V případě obsazenosti nabídneme ubytování stejné kategorie v dané lokalitě.
Stravování
Polopenze: snídaně bufetová, večeře menu o 3 chodech
Doprava
Bez dopravy. Vzdálenost cca:
z Brna 440 km z Prahy 540 km