Lyžování v Korutanských Alpách - hotel*** Laerchenhof / č.5259 - CK Turista

Lyžování v Korutanských Alpách - hotel*** Laerchenhof / č.5259

č. 5259

Lyžařské pobyty v hotelu Lärchenhof v Korutanských Alpách patří mezi nejoblíbenější. Poměr cena/výkon je zde vskutku výjimečný. Navíc je to jeden z mála hotelů, který poskytuje i přes Vánoce a Silvestr ceny nepříliš navýšené oproti běžné sezóně. Lyžování ve skvělých střediscích Korutanských…

4 - denní zájezd země: Rakousko
vlastní polopenze 07.01.2024 cena od: 4 680
Lyžařské pobyty v hotelu Lärchenhof v Korutanských Alpách patří mezi nejoblíbenější. Poměr cena/výkon je zde vskutku výjimečný. Navíc je to jeden z mála hotelů, který poskytuje i přes Vánoce a Silvestr ceny nepříliš navýšené oproti běžné sezóně.

Lyžování ve skvělých střediscích Korutanských Alp spolu s dobrým ubytováním v letovisku Döbriach nedaleko kouzelného jezera Millstätter See. Od hotelu je to pouze 12 km na výborné lyžařské středisko a světoznámé termální lázně Bad Kleinkirchheim. Je zde 106 km sjezdovek (nyní otevřena další nová lanovka v oblasti St. Oswald), vše obsluhuje 25 lanovek a vleků. Autorem některých tratí je samotný sjezdařský král Franz Klammer. Lyžařský resort se dělí na dvě, lanovkami propojené skiareály. Samotný Bad Kleinkirchheim se sjezdovkami (včetně tratí na Světový pohár) nad termálními lázněmi Römerbad a naproti se nacházející novější St. Oswald. Obě doporučujeme. Doslova pohádkové je vysokohorské lyžařské středisko Turracher Höhe s novou, dlouhou lanovkou (ideální je jej navštívit při zpáteční cestě). Poměrně blízko leží také neustále modernizované, krásné lyžařské středisko Gerlitzen Alpe a pěkné středisko Goldeck. Milovníky dlouhých sjezdů nadchne Katschberg (především „dálniční“ supersjezdovka A 1 dlouhá 7 km je známá v celém Rakousku).

Pro náročné lyžaře doporučujeme speciální superskipas Topskipass Kärnten (platný pro celé Korutany na cca 1.000 km sjezdovek) Vám umožní dle Vašeho výběru navštívit nejzajímavější a nejlepší lyžařská střediska Korutan. Jeho obrovskou výhodou je, že v případě nižší sněhové pokrývky můžete s tímto skipasem navštívit vysokohorská střediska (např. Turracher Höhe), případně i známý ledovec Mölltal. Naopak, je-li sněhu až moc, můžete vyjet do níže položených středisek (např. na Goldeck jedete pohodlně po rovině kolem jezera).

NEJBLIŽŠÍ STŘEDISKO - BAD KLEINKIRCHHEIM
Sjezdovky (105 km sjezdovek !) zde projektoval slavný sjezdař Franz Klammer. Skipas lze využít (za určitých podmínek jen v období 14.1.-3.2. a 25.2.-25.3.) k návštěvě exkluzivních termálních lázní! Na 4000 metrech čtverečních se Vám otvírají římské termální lázně, které se dělí dle antické tradice do částí Romanum, Noricum a Maximum. Nabízejí odpočinek s výhledem na sjezdovky !

Ceník skipasů: TOP SKIPAS KORUTANY

Mapa všech středisek pro TOP Skipas KorutanyVzdálenost
v km
od ubyt. cca
Počet
lanovek a vleků
Kilometry
sjezdovek
12
30
105
43
15
71
40
9
45
17
8
31
50
9
74
79
31
116
31
14
43
24
17
50


Ubytování

 • POLOHA: Pension/Hotel*** Laerchenhof je oblíbený menší, útulný, rodinný hotel v pěkném rekreačním středisku Dobriach, jen 12 km od střediska Bad Kleinkirchheimu. Vzdálenost ke sjezdovkám - viz. tabulka v popisu pobytu. Večer se zde nabízí procházka letoviskem s obchůdky a bary, pro romantiky cca 25 minutová vycházka k pohádkovému jezeru Millstätter See.
 • VYBAVENÍ: restaurace, lyžárna, zahrada, malý bar a menší parkoviště, Wi-fi ve společných prostorách.
 • POKOJE:
  * Dvoulůžkové pokoje: některé s možností 1-2 přistýlek, jsou vybaveny sprchou/WC, TV, většina má balkón.
  * Jednolůžkový pokoj: malý pokoj se sprchou/WC, bez balkonu
 • Stravování

  Polopenze: snídaně formou bufetu, večeře menu o 3 chodech.
  v daném období: slavnostní vánoční večeře / silvestrovské galamenu o 4 chodech včetně prosecca.

  Doprava

  bez dopravy
  Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

  V CENĚ

  • Ubytování (ložní prádlo v ceně) - délka dle výběru
  • Polopenze
  • Parkování
  • Wi-fi ve společných prostorách
  • Pojištění CK proti úpadku
  • Garanční fond
  • DPH

  CENA NEZAHRNUJE

  PŘÍPLATKY

  • 1-lůžkový pokoj / noc (příplatek: 300 Kč)

  SLEVY

  • dítě do 2 let na přistýlce (3.,4./se 2 dospělými) = zdarma
  • Sleva "stálý zákazník" pro plně platící osoby na pevném lůžku při přihlášení min. 50 dnů před odjezdem (mimo akční pobyty) - viz. podmínky CK
  Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

  Vysvětlivky

  • D: osoba v 2-lůžkovém pokoji (v některých možnost přistýlky) / os.
  • D-14: Dítě do 14 let na přistýlce (3.,4./se 2 dospělými) / os.
  • D-5: Dítě do 5 let na přistýlce (3.,4./se 2 dospělými) / os.

  Další fotografie

  Turistické informace

  Výhody nabídky